KONST / Litografier / Serigrafier 11356655
*
nr 1135 6655
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 10 st i mapp, Lars Norrman (1915-1979), "10 bilder", bladets mått: 75x55
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 18:38:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 08:48:13
1
100 kr
9/10 18:27:02
2
150 kr
9/10 18:31:35
3
Vinnande bud
9/10 18:33:26
2
300 kr
9/10 18:33:26
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman litografier serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:41
-
9221 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:07
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1135 6655
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 10 st i mapp, Lars Norrman (1915-1979), "10 bilder", bladets mått: 75x55
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 08:48:13 | 1 | 100 kr |
9/10 18:27:02 | 2 | 150 kr |
9/10 18:31:35 | 3 | Vinnande bud |
9/10 18:33:26 | 2 | 300 kr |
9/10 18:33:26 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman litografier serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:41 -
9221 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:07